تبلیغات
وعده دیدار.... - خواص فیزیکی آب
بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 12 آذر 1389

رنگ:آب خالص بدون رنگ است آب ناخالص باتوجه به میزان و نوع مواد محلول و معلق در آن دارای رنگ می باشد آب زرد رنگ نشانه وجود اسیدهای آلی و آب قهوه ای نشان  وجود یونهای آن می باشد رنگ آب را می توان توسط جذب سطحی ،فرآیند انعقاد و یا اکسیداسیون از بین برد.

کدورت: به علت مواد  معلق و کلوئیدی در آب می باشد.کدورت آب موجب پرآکنده شدن یاجذب نور تابیده به آن می شود.

بو و مزه: آب خالص بو و مزه ندارد و و جود مواد مختلف در آب می تواند به آب بومزه های نامطلوب بدهد به عنوان مثال آب دریاچه های راکد بوی لجن می گیرد. و در اثر یون سدیم کلراید شور مزه می شود و در اثر وجود نمک های پتاسیم و منیزی تلخ مزه می شود و همچنین آبی با pH بالا دارای مزه ناخوش آیند صابونی می دهد و اثر وجود پروتون که به دلیل وجود اسید است ترش مزه می شود.

دما: آب دارای سه حالت جامد، مایع و بخار است که هریک از این سه حالت بستگی به دما و فشار آب دارد.

درفشار یک  اتمسفر آب در دمای صفر درجه سلسیوس به حالت جامد(یخ) می باشد و در دمای ۰ تا ۱۰۰ درجه سلسیوس به حالت مایع است و در دمای بالاتر از ۱۰۰ درجه سلسیوس به فاز بخار می رود

گرمای ویژه آب:آب دارای گرمای ویژه بالایی است که این عامل سبب می شود که آب بتواند مقدار زیادی از گرما را درخود نگهدارد و دلیل خنک بودن هوا در مکان هایی که آب وجود دارد نسبت به جاهای دیگر به همین دلیل است.حتما حتما با پیشنهاد این که نزدیک حوض های آب در پارک بساط پهن کنید روبرو شدید! که تعریف گرمای ویژه عبارت است از:مقدار گرمایی که لازم است به یک گرم آب داد تا دمای آن از ۵/۱۴ به ۵/۱۵ درجه سلسیوس افزایش یابد گویند و واحد آن در سیستم CGS کالری می باشد.

دلیل اینکه افزایش یک درجه دما آب را در تعریف گرمای ویژه آب از ۵/۱۴ تا ۵/۱۵ بیان کردیم این است که دمای  طبیعی آب در محیط ۵/۱۴ درجه سلیوس می باشد.

گرمای نهان تبخیر آب:مقدار گرمایی که یک گرم  آب ۱۰۰ درجه سلسیوس می گیرد تا تماما در دمای ثابت به بخار تبدیل شود.

گرمای نهان ذوب:مقدار گرمایی را گویند که ۱ گرم یخ در دمای صفر درجه سلسیوس و فشار یک اتمسفر نیاز دارد تا تا از فاز جامد تغییر فاز به فاز مایع داده و ذوب شود.

کلمات کلیدی:خواص فیزیکی آب،دما،گرمای ویژه،گرمای نهان،بومزه،دکورت ،رنگ،آب

ارسال توسط محمدرضا اسماعیلی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار

http://www.boxlink.ir/modules.php?name=l&op=AddLink