تبلیغات
وعده دیدار.... - عناصر متناهی یا المان محدود
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 آذر 1389

عناصر متناهی یا المان محدود یعنی تقسیم یك مدل به قسمت های كوچكتر وتجزیه و تحلیل آن المان ها(قسمت ها).

این ایده ی جدیدی برای تحلیل یك مدل نیست بلكه از زمانهای بسیار قدیم آن را می شناختند وبه كار می بردند یكی از مثال های بسیار قدیمی محاسبه ی عدد« »« pi »است.

بعد از ظهور ماشین های محاسبه گر این ایده پا به عرصه ی جدیدی گذاشت و توصعه ی زیادی هم از نظر تئوری و از نظر كاربرد پیدا كردبه طوری كه استفاده از ماشین بدون در نظر گرفتن این ایده و نظریه غیر ممكن است و تمامی برنامه نویسان كامپیوتر به نحو بسیار گسترده ای ازآن استفاده می كنند.

برای انجام هر كاری با ماشین به علت محدود بودن محاسبات و زمان انجام آن و پارامترهای دیگرباید به یك تقریب قابل قبول از جواب اكتفا كنیم پس می توان گفت اصل استفاده ازماشین ها با عناصر متناهی یا المان محدود عجین شده است.

اما این استفاده در ضمینه ی گرافیك،رسم توابع ریاضی در ماشین،انجام محاسبات مهندسی در ماشین ،روش های بدست اوردن جواب یك فرمول ریاضی در یك نقطه ی مشخص ،روش های حل عددی مشتقات یك تابع و یا روش های حل عددی انتگرال توابع و... نمود بیشتری دارد كه دراین قسمت از هر كدام از این موارد چند مثال در نرم افزارهای تخصصی آن رشته آورده می شود:

1-       رسم توابع

الف- نرم افزار DP graph :

       این نرم افزار بسیار قوی در رسم توابع وفرمول های ریاضی در دو یا سه بعدو به گونه ای در چهار بعد، از المان محدود به خوبی ود جسته است.منبع:
http://www.essi2010.mihanblog.com

ارسال توسط محمدرضا اسماعیلی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار

http://www.boxlink.ir/modules.php?name=l&op=AddLink